Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGH40045P
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGH40045P
  • Package: 440206
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 69
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 400 mA 4GHz 14dB 45W 440206
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology HEMT
Frequency 4GHz
Gain 14dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 400 mA
Power - Output 45W
Voltage - Rated 84 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 440206
Supplier Device Package 440206
RF Mosfet 28 V 400 mA 4GHz 14dB 45W 440206