Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV14500P
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV14500P
  • Package: 440133
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 45
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 500 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 16.2dB 500W 440133
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 16.2dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 440133
Supplier Device Package 440133
Base Product Number CGHV14500
RF Mosfet 50 V 500 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 16.2dB 500W 440133