Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV1J025D-GP4
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV1J025D-GP4
  • Package: Die
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 50
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 40 V 120 mA 18GHz 17dB 25W Die
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 18GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 40 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 120 mA
Power - Output 25W
Voltage - Rated 100 V
Package / Case Die
Supplier Device Package Die
Base Product Number CGHV1
RF Mosfet 40 V 120 mA 18GHz 17dB 25W Die