Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV35150P
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV35150P
  • Package: 440206
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3604
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 500 mA 2.9GHz ~ 3.5GHz 12.3dB 150W 440206
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 2.9GHz ~ 3.5GHz
Gain 12.3dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 150W
Voltage - Rated 125 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 440206
Supplier Device Package 440206
Base Product Number CGHV35150
RF Mosfet 50 V 500 mA 2.9GHz ~ 3.5GHz 12.3dB 150W 440206