FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV38375F
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV38375F
  • Package: 440226
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 26
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 500 mA 2.75GHz ~ 3.75GHz 12.5dB 400W 440226
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology GaN
Configuration -
Frequency 2.75GHz ~ 3.75GHz
Gain 12.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 400W
Voltage - Rated 150 V
Package / Case 440226
Supplier Device Package 440226
RF Mosfet 50 V 500 mA 2.75GHz ~ 3.75GHz 12.5dB 400W 440226