FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV60170D-GP4
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV60170D-GP4
  • Package: Die
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 50
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 260 mA 6GHz 17dB 170W Die
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 6GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 260 mA
Power - Output 170W
Voltage - Rated 150 V
Package / Case Die
Supplier Device Package Die
Base Product Number CGHV60170
RF Mosfet 50 V 260 mA 6GHz 17dB 170W Die