FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CGHV96130F
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CGHV96130F
  • Package: 440217
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 9
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 40 V 1 A 8.4GHz ~ 9.6GHz 13.8dB 130W 440217
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 8.4GHz ~ 9.6GHz
Gain 13.8dB
Voltage - Test 40 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1 A
Power - Output 130W
Voltage - Rated 120 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case 440217
Supplier Device Package 440217
RF Mosfet 40 V 1 A 8.4GHz ~ 9.6GHz 13.8dB 130W 440217