Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLF1G0035-50H
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLF1G0035-50H
  • Package: SOT467C
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 2
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT467C
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Frequency 3GHz
Gain 11.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 150 mA
Power - Output 50W
Voltage - Rated 150 V
Package / Case SOT467C
Supplier Device Package SOT467C
RF Mosfet 50 V 150 mA 3GHz 11.5dB 50W SOT467C