FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLF1G0035S-100PU
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLF1G0035S-100PU
  • Package: SOT-1228B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6564
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 100 mA 3GHz 14dB 100W LDMOST
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Not For New Designs
Technology GaN HEMT
Frequency 3GHz
Gain 14dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 100 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Surface Mount
Package / Case SOT-1228B
Supplier Device Package LDMOST
Base Product Number CLF1G0035
RF Mosfet 50 V 100 mA 3GHz 14dB 100W LDMOST