FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLF1G0060S-10U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLF1G0060S-10U
  • Package: SOT-1227B
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1863
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 50 mA 3GHz ~ 3.5GHz 14.5dB 10W SOT1227B
Parameters
Base Product Number CLF1G0060
Mfr NXP USA Inc.
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology GaN HEMT
Frequency 3GHz ~ 3.5GHz
Gain 14.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 50 mA
Power - Output 10W
Voltage - Rated 150 V
Package / Case SOT-1227B
Supplier Device Package SOT-1227B
RF Mosfet 50 V 50 mA 3GHz ~ 3.5GHz 14.5dB 10W SOT1227B