Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLF3H0035-100U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLF3H0035-100U
  • Package: SOT-467C
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 15
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 300 mA 0Hz ~ 3.5GHz 15dB 100W SOT467C
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 0Hz ~ 3.5GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 300 mA
Power - Output 100W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-467C
Supplier Device Package SOT467C
RF Mosfet 50 V 300 mA 0Hz ~ 3.5GHz 15dB 100W SOT467C