Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLF3H0060-30U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLF3H0060-30U
  • Package: SOT-1227A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 32
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 60 mA 0Hz ~ 6GHz 17dB 30W CDFM2
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 0Hz ~ 6GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 60 mA
Power - Output 30W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-1227A
Supplier Device Package CDFM2
RF Mosfet 50 V 60 mA 0Hz ~ 6GHz 17dB 30W CDFM2