Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CLL3H0914L-700U
  • Manufacturer: Ampleon USA Inc.
  • Product NO: CLL3H0914L-700U
  • Package: SOT-502A
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 43
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 500 mA 900MHz ~ 1.4GHz 17dB 700W SOT502A
Parameters
Mfr Ampleon USA Inc.
Series CLL
Package Tray
Product Status Active
Technology MOSFET
Configuration N-Channel
Frequency 900MHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 500 mA
Power - Output 700W
Voltage - Rated 150 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case SOT-502A
Supplier Device Package SOT502A
RF Mosfet 50 V 500 mA 900MHz ~ 1.4GHz 17dB 700W SOT502A