Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CMPA901A035F1
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: CMPA901A035F1
  • Package: 440219
  • Stock: 4709
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1.5 A 9GHz ~ 10GHz 34.9dB 35W 440219
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Configuration -
Frequency 9GHz ~ 10GHz
Gain 34.9dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 1.5 A
Power - Output 35W
Voltage - Rated 84 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case 440219
Supplier Device Package 440219
RF Mosfet 28 V 1.5 A 9GHz ~ 10GHz 34.9dB 35W 440219