Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CMS25NN03V8-HF
  • Manufacturer: Comchip Technology
  • Product NO: CMS25NN03V8-HF
  • Package: 8-PowerWDFN
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5449
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 30V 25A 1.7W (Ta), 20.8W (Tc) Surface Mount 8-PDFN (SPR-PAK ) (3.3x3.3)
Parameters
Mfr Comchip Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Technology -
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 30V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 25A
Rds On (Max) @ Id, Vgs 20mOhm @ 10A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 7.2nC @ 4.5V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 572pF @ 15V
Power - Max 1.7W (Ta), 20.8W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 8-PowerWDFN
Supplier Device Package 8-PDFN (SPR-PAK ) (3.3x3.3)
Base Product Number CMS25
Mosfet Array 30V 25A 1.7W (Ta), 20.8W (Tc) Surface Mount 8-PDFN (SPR-PAK ) (3.3x3.3)