Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CS7054YDWR16
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: CS7054YDWR16
  • Package: 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3908
  • Bulk purchase price:
  • Description: Motor Driver Power MOSFET Parallel 16-SOIC
Parameters
Manufacturer onsemi
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Motor Type - Stepper -
Motor Type - AC, DC Brushed DC
Function Controller - Commutation, Direction Management
Output Configuration Pre-Driver - Low Side
Interface Parallel
Technology Power MOSFET
Step Resolution -
Applications General Purpose
Current - Output -
Voltage - Supply 8V ~ 16V
Voltage - Load -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TA)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)