Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CSD25213W10
  • Manufacturer: Texas Instruments
  • Product NO: CSD25213W10
  • Package: 4-UFBGA, DSBGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 13
  • Bulk purchase price:
  • Description: P-Channel 20 V 1.6A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount 4-DSBGA (1x1)
Parameters
Mfr Texas Instruments
Series NexFET™
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
FET Type P-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 20 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 1.6A (Ta)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 2.5V, 4.5V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 47mOhm @ 1A, 4.5V
Vgs(th) (Max) @ Id 1.1V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 2.9 nC @ 4.5 V
Vgs (Max) -6V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 478 pF @ 10 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 1W (Ta)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package 4-DSBGA (1x1)
Package / Case 4-UFBGA, DSBGA
Base Product Number CSD25213
P-Channel 20 V 1.6A (Ta) 1W (Ta) Surface Mount 4-DSBGA (1x1)