Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CZRQR3V3B-HF
  • Manufacturer: Comchip Technology
  • Product NO: CZRQR3V3B-HF
  • Package: 0402 (1006 Metric)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 211
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 3.3 V 125 mW ±5% Surface Mount 0402/SOD-923F
Parameters
Mfr Comchip Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 3.3 V
Tolerance ±5%
Power - Max 125 mW
Impedance (Max) (Zzt) 95 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 25 µA @ 1 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C