Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CZRUR20VB-HF
  • Manufacturer: Comchip Technology
  • Product NO: CZRUR20VB-HF
  • Package: 2-SMD, No Lead
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 1699
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 20 V 150 mW ±3% Surface Mount 0603/SOD-523F
Parameters
Mfr Comchip Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 20 V
Tolerance ±3%
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 48 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 15 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C