FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
CZRUR52C10-HF
  • Manufacturer: Comchip Technology
  • Product NO: CZRUR52C10-HF
  • Package: 2-SMD, No Lead
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5247
  • Bulk purchase price:
  • Description: Zener Diode 10 V 150 mW ±5% Surface Mount 0603/SOD-523F
Product Status Active
Voltage - Zener (Nom) (Vz) 10 V
Tolerance ±5%
Power - Max 150 mW
Impedance (Max) (Zzt) 15 Ohms
Current - Reverse Leakage @ Vr 100 nA @ 7.5 V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 900 mV @ 10 mA
Operating Temperature -55°C ~ 125°C