Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
DF25NA80
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: DF25NA80
  • Package: 5-SIP, TSB-5
  • Stock: 9
  • Bulk purchase price:
  • Description: Bridge Rectifier Three Phase Standard 800 V Through Hole TSB-5
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Diode Type Three Phase
Technology Standard
Voltage - Peak Reverse (Max) 800 V
Current - Average Rectified (Io) 25 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 1.1 V @ 12.5 A
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 800 V
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Through Hole
Package / Case 5-SIP, TSB-5
Supplier Device Package TSB-5
Bridge Rectifier Three Phase Standard 800 V Through Hole TSB-5