FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
DMN2005DLP4K-7
  • Manufacturer: Diodes Incorporated
  • Product NO: DMN2005DLP4K-7
  • Package: 6-XFDFN Exposed Pad
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6587
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 20V 300mA 400mW Surface Mount X2-DFN1310-6 (Type B)
Parameters
Mfr Diodes Incorporated
Series -
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 2 N-Channel (Dual)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 20V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 300mA
Rds On (Max) @ Id, Vgs 1.5Ohm @ 10mA, 4V
Vgs(th) (Max) @ Id 900mV @ 100µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs -
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Power - Max 400mW
Operating Temperature -65°C ~ 150°C (TJ)