Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
DS521-30L2
  • Manufacturer: Yangjie Technology
  • Product NO: DS521-30L2
  • Package: 0402 (1006 Metric)
  • Stock: 1
  • Bulk purchase price:
  • Description: Diode 30 V 100mA Surface Mount DFN1006-2L
Parameters
Mfr Yangjie Technology
Series -
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) 30 V
Current - Average Rectified (Io) 100mA
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If 350 mV @ 10 mA
Speed Small Signal =< 200mA (Io), Any Speed
Current - Reverse Leakage @ Vr 10 µA @ 10 V
Capacitance @ Vr, F -
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 0402 (1006 Metric)
Supplier Device Package DFN1006-2L
Operating Temperature - Junction -65°C ~ 125°C
Diode 30 V 100mA Surface Mount DFN1006-2L