Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
DU28200M
  • Manufacturer: MACOM Technology Solutions
  • Product NO: DU28200M
  • Package: 4L-FLG
  • Stock: 5621
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 28 V 1 A 2MHz ~ 175MHz 13dB 200W
Parameters
Mfr MACOM Technology Solutions
Series -
Package Bulk
Product Status Active
Technology N-Channel
Configuration N-Channel
Frequency 2MHz ~ 175MHz
Gain 13dB
Voltage - Test 28 V
Current Rating (Amps) 5mA
Noise Figure -
Current - Test 1 A
Power - Output 200W
Voltage - Rated 65 V
Mounting Type Chassis Mount
Package / Case 4L-FLG
Supplier Device Package -
Base Product Number DU28200
RF Mosfet 28 V 1 A 2MHz ~ 175MHz 13dB 200W