FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
FDAF69N25
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: FDAF69N25
  • Package: TO-3P-3 Full Pack
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8744
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 250 V 34A (Tc) 115W (Tc) Through Hole TO-3PF
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 250 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 34A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 41mOhm @ 17A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 5V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 100 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±30V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 4640 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 115W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-3PF
Package / Case TO-3P-3 Full Pack
Base Product Number FDAF69
N-Channel 250 V 34A (Tc) 115W (Tc) Through Hole TO-3PF