FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
FQA11N90C-F109
  • Manufacturer: onsemi
  • Product NO: FQA11N90C-F109
  • Package: TO-3P-3, SC-65-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5050
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 900 V 11A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-3P
Parameters
Mfr onsemi
Series *
Package Bulk
Product Status Active
N-Channel 900 V 11A (Tc) 300W (Tc) Through Hole TO-3P