Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GMM3X180-004X2-SMDSAM
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: GMM3X180-004X2-SMDSAM
  • Package: 24-SMD, Gull Wing
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3567
  • Bulk purchase price:
  • Description: Mosfet Array 40V 180A Surface Mount 24-SMD
Parameters
Mfr IXYS
Series -
Package Tube
Product Status Active
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Configuration 6 N-Channel (3-Phase Bridge)
FET Feature -
Drain to Source Voltage (Vdss) 40V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 180A
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 1mA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 110nC @ 10V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds -
Power - Max -
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)
Mounting Type Surface Mount
Package / Case 24-SMD, Gull Wing
Supplier Device Package 24-SMD
Base Product Number GMM3X180
Mosfet Array 40V 180A Surface Mount 24-SMD