Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTRA362002FC-V1-R2
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTRA362002FC-V1-R2
  • Package: H-37248C-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4000
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 140 mA 3.4GHz ~ 3.6GHz 13.5dB 200W H-37248C-4
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 3.4GHz ~ 3.6GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 140 mA
Power - Output 200W
Voltage - Rated 125 V