Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTRA384802FC-V1-R2
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTRA384802FC-V1-R2
  • Package:
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8104
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 250 mA 3.6GHz ~ 3.8GHz 13.7dB 63W
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 3.6GHz ~ 3.8GHz
Gain 13.7dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 250 mA
Power - Output 63W
Voltage - Rated 125 V
Base Product Number GTRA384802
RF Mosfet 48 V 250 mA 3.6GHz ~ 3.8GHz 13.7dB 63W