Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTVA101K42EV-V1-R0
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTVA101K42EV-V1-R0
  • Package: H-36275-4
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 129
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 83.6 mA 960MHz ~ 1.4GHz 17dB 1400W H-36275-4
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 960MHz ~ 1.4GHz
Gain 17dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 83.6 mA
Power - Output 1400W
Voltage - Rated 125 V