FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTVA212701FA-V2-R0
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTVA212701FA-V2-R0
  • Package: H-87265J-2
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8850
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 48 V 320 mA 2.11GHz ~ 2.2GHz 19dB 270W H-87265J-2
Technology HEMT
Frequency 2.11GHz ~ 2.2GHz
Gain 19dB
Voltage - Test 48 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 320 mA
Power - Output 270W
Voltage - Rated 125 V