Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTVA311801FA-V1-R0
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTVA311801FA-V1-R0
  • Package: H-37265J-2
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 48
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 20 mA 2.7GHz ~ 3.1GHz 15dB 180W H-37265J-2
Parameters
Mfr Wolfspeed, Inc.
Series GaN
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 2.7GHz ~ 3.1GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 20 mA
Power - Output 180W
Voltage - Rated 125 V