FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
GTVA355001EC-V1-R0
  • Manufacturer: Wolfspeed, Inc.
  • Product NO: GTVA355001EC-V1-R0
  • Package: H-36248-2
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 48
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 2.9GHz ~ 3.5GHz 13.5dB 500W H-36248-2
Technology HEMT
Frequency 2.9GHz ~ 3.5GHz
Gain 13.5dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 500W
Voltage - Rated 125 V