FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IAUZ30N06S5L140ATMA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • Product NO: IAUZ30N06S5L140ATMA1
  • Package: 8-PowerTDFN
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 60 V 30A (Tj) 33W (Tc) Surface Mount PG-TSDSON-8-32
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series OptiMOS™
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 60 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 30A (Tj)
Rds On (Max) @ Id, Vgs 14mOhm @ 15A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 10µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 12.2 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 888 pF @ 30 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 33W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)