Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IDT72V70810TF8
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: IDT72V70810TF8
  • Package: 64-LQFP
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6269
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 8:8 64-TQFP (10x10)
Parameters
Series 72V
Package Tape & Reel (TR)
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 8:8
Independent Circuits 1
Current - Output High, Low -
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C