FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IDT72V71623BC
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: IDT72V71623BC
  • Package: 144-LBGA
  • Stock: 7412
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 1:16 144-CABGA (13x13)
Parameters
Series 72V
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 1:16
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C