FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IDT72V73260BB
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: IDT72V73260BB
  • Package: 144-BGA
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 8671
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 32:32 144-PBGA (13x13)
Parameters
Series 72V
Package Tray
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 32:32
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C