FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IDT72V8980J
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: IDT72V8980J
  • Package: 44-LCC (J-Lead)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 3021
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 8:8 44-PLCC (16.59x16.59)
Parameters
Series 72V
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 8:8
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C