FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IDT72V90823JG
  • Manufacturer: Renesas Electronics America Inc
  • Product NO: IDT72V90823JG
  • Package: 84-LCC (J-Lead)
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 6382
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiplexer 1 x 16:16 84-PLCC (29.31x29.31)
Parameters
ECCN EAR99
HTSUS 8542.39.0001
Other Names 72V90823JG
Standard Package 30
Series 72V
Package Tube
Product Status Obsolete
Type Multiplexer
Circuit 1 x 16:16
Voltage Supply Source Single Supply
Voltage - Supply 3V ~ 3.6V
Operating Temperature -40°C ~ 85°C