Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IGN1214L500B
  • Manufacturer: Integra Technologies Inc.
  • Product NO: IGN1214L500B
  • Package: PL95A1
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5
  • Bulk purchase price:
  • Description: RF Mosfet 50 V 200 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 15dB 650W PL95A1
Parameters
Mfr Integra Technologies Inc.
Series -
Package Tray
Product Status Active
Technology HEMT
Frequency 1.2GHz ~ 1.4GHz
Gain 15dB
Voltage - Test 50 V
Current Rating (Amps) -
Noise Figure -
Current - Test 200 mA
Power - Output 650W
Voltage - Rated 160 V
Package / Case PL95A1
Supplier Device Package PL95A1
Base Product Number IGN1214
RF Mosfet 50 V 200 mA 1.2GHz ~ 1.4GHz 15dB 650W PL95A1