Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IKCM15H60HAXXMA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • Product NO: IKCM15H60HAXXMA1
  • Package: 24-PowerDIP Module
  • Stock: 189
  • Bulk purchase price:
  • Description: Multiphase Motor Driver IGBT 24-DIP
Parameters
Series CIPOS™
Package Bulk
Product Status Active
Motor Type - Stepper Multiphase
Motor Type - AC, DC AC, Synchronous
Function Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage
Output Configuration Half Bridge (3)
Interface -
Technology IGBT
Step Resolution -
Applications Fan Motor Driver
Current - Output 15A
Voltage - Supply 13.5V ~ 18.5V
Voltage - Load -
Operating Temperature -40°C ~ 125°C