FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IPP22N03S4L15AKSA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • Product NO: IPP22N03S4L15AKSA1
  • Package: TO-220-3
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 5698
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 30 V 22A (Tc) 31W (Tc) Through Hole PG-TO220-3-1
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 22A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 14.9mOhm @ 22A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2.2V @ 10µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 14 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±16V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 980 pF @ 25 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 31W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 175°C (TJ)