FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
ISC026N03L5SATMA1
  • Manufacturer: Infineon Technologies
  • Product NO: ISC026N03L5SATMA1
  • Package: 8-PowerTDFN
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 24
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 30 V 24A (Ta), 100A (Tc) 2.5W (Ta), 48W (Tc) Surface Mount PG-TDSON-8-6
Parameters
Mfr Infineon Technologies
Series OptiMOS™
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 30 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 24A (Ta), 100A (Tc)
Drive Voltage (Max Rds On, Min Rds On) 4.5V, 10V
Rds On (Max) @ Id, Vgs 2.6mOhm @ 30A, 10V
Vgs(th) (Max) @ Id 2V @ 250µA
Gate Charge (Qg) (Max) @ Vgs 26 nC @ 10 V
Vgs (Max) ±20V
Input Capacitance (Ciss) (Max) @ Vds 1700 pF @ 15 V
FET Feature -
Power Dissipation (Max) 2.5W (Ta), 48W (Tc)
Operating Temperature -55°C ~ 150°C (TJ)