FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXFL55N50
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXFL55N50
  • Package: TO-264-3, TO-264AA
  • Stock: 2692
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 500 V 55A (Tc) Through Hole ISOPLUS264™
Parameters
Drain to Source Voltage (Vdss) 500 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 55A (Tc)