Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXTA38N15T
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXTA38N15T
  • Package: TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
  • Stock: 2770
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 150 V 38A (Tc) Surface Mount TO-263AA
Parameters
Mfr IXYS
Series Trench
Package Tube
Product Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 38A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Vgs(th) (Max) @ Id -
FET Feature -
Power Dissipation (Max) -
Operating Temperature -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TO-263AA
Package / Case TO-263-3, D²Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB
Base Product Number IXTA38
N-Channel 150 V 38A (Tc) Surface Mount TO-263AA