FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXTA98N075T7
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXTA98N075T7
  • Package: TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
  • Stock: 3500
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 75 V 98A (Tc) Surface Mount TO-263-7 (IXTA)
Parameters
Mfr IXYS
Series Trench
Package Tube
Product Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 98A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Vgs(th) (Max) @ Id -
FET Feature -
Power Dissipation (Max) -
Operating Temperature -
Mounting Type Surface Mount
Supplier Device Package TO-263-7 (IXTA)
Package / Case TO-263-7, D²Pak (6 Leads + Tab)
Base Product Number IXTA98
N-Channel 75 V 98A (Tc) Surface Mount TO-263-7 (IXTA)