FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXTU44N10T
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXTU44N10T
  • Package: TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
  • Stock: 9699
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 100 V 44A (Tc) Through Hole TO-251AA
Parameters
Mfr IXYS
Series -
Package Tube
Product Status Obsolete
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 100 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 44A (Tc)
Rds On (Max) @ Id, Vgs -
Vgs(th) (Max) @ Id 4.5V @ 25µA
FET Feature -
Power Dissipation (Max) -
Operating Temperature -
Mounting Type Through Hole
Supplier Device Package TO-251AA
Package / Case TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
N-Channel 100 V 44A (Tc) Through Hole TO-251AA