FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXTV120N15T
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXTV120N15T
  • Package: TO-220-3, Short Tab
  • Stock: 6727
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 150 V 120A (Tc) Through Hole PLUS220
Parameters
Mfr IXYS
Series Trench
Package Tube
Product Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 150 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 120A (Tc)