FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXTV60N30T
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXTV60N30T
  • Package: TO-220-3, Short Tab
  • Stock: 9281
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 300 V 60A (Tc) Through Hole PLUS220
Parameters
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 300 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 60A (Tc)