Trustpilot
FIRST SHOPPING ORDER
FIRST ORDER
FREE 10% DISCOUNT
EXCLUSIVE TO NEW CUSTOMERS
banner_page
IXUV170N075S
  • Manufacturer: IXYS
  • Product NO: IXUV170N075S
  • Package: PLUS-220SMD
  • Datasheet: PDF
  • Stock: 4096
  • Bulk purchase price:
  • Description: N-Channel 75 V 175A (Tc) Surface Mount PLUS-220SMD
Parameters
Mfr IXYS
Series -
Package Box
Product Status Active
FET Type N-Channel
Technology MOSFET (Metal Oxide)
Drain to Source Voltage (Vdss) 75 V
Current - Continuous Drain (Id) @ 25°C 175A (Tc)